Danas je odigrano sedam utakmica 22. kola Prve lige Federacije BiH.

Gradačačka Zvijezda je na stadionu Banja Ilidža ugostila davno prežaljeni Slaven i rutinski ga savladala rezultatom 5:1.

Domaći su sva pitanja oko pobjednika riješili još u prvom poluvremenu kada su postigli četiri gola. Goste je načeo Salihović u 17. minuti, da bi samo osam minuta kasnije Hasukić uduplao prednost.

Tim Mate Neretljaka se tu nije zaustavio jer su do kraja prvog dijela pogodili još dva. Fačić je bio precizan sa penala, a Vidović je mrežu zatresao u zadnjim minutama prvog poluvremena.

Slaven je u drugom dijelu uspio stići do počasnog gola i to preko Dine Hodžića, ali se petarde nisu uspjeli spasiti. U 74. minuti Vehabović je postavio konačnih 5:1.

Zvijezda je tako vezala šest utakmica bez poraza i sada je treća sa 39, dok je Slaven prikucan za samo dno sa svega sedam osvojenih bodova.