Jučer 11.10.2020. godine, u tehničkoj organizaciji karate kluba “ČELIK” Zenica je održano 15. Federalno karate prvenstvo za kadete, juniore i U21. Na pomenutom prvenstvu klub borilačkih sportova Zmaj Gradačac je učestvovao sa 4 svoja takmičara u 6 kategorija  i osvojene su 2 medalje.

Ajla Vehabović je osvojila zlatnu medalju u kategoriji kate U21 a srebrenu medalju je osvojila u borbe juniorke – 48Kg.

Esma Pašalić, Amel Mujić i Sadin Mulahalilović su ostali bez medalja iako su pokazali izuzetne kvalitete gdje su pobijedili u nekoliko mečeva ali ipak je to bilo nedovoljno za ostavrenje rezultata.

Tužna vijest je što naš Sadin Mulahalilović je u 3. meču zadobio tešku povredu koljena nakon čega nije mogao nastaviti dalje takmičenje.

Ovo nam je dobar test za nadolazeće državno prvenstvo i iskreno se nadamo boljem plasmanu naših takmičara.